Kupił w sieci iPhona 6s. Otrzymał…naleśniki

Pewien Chińczyk po znalezieniu w sieci oferty sprzedaży iPhona 6s za 230 dolarów, myślał że trafił na znakomitą okazję. Musiał się więc nieźle wkurzyć, gdy otworzył otrzymaną przesyłkę.

Podczas zakupów online trzeba być szczególnie ostrożnym, gdyż często zdarza się, że delikatnie mówiąc otrzymany produkt odbiega znacząco od tego co zamawialiśmy. Innymi słowy zamiast zamówienia, możemy otrzymać przysłowiowe ziemniaki i taka sytuacja przydarzyła się pewnemu Chińczykowi.Mężczyzna znalazł w internecie ofertę sprzedaży iPhona 6S za jedyne 230 dolarów. Podejrzanie niska cena w każdym z nas wzbudziłaby obawy i kupiec początkowo również ostrożnie podchodził do transakcji. Uspokoiła go dopiero odpowiedź sprzedającego, że sprzęt został do kraju przeszmuglowany dlatego też oferowany jest w tak atrakcyjnej cenie. Nie zastanawiając się długo zapłacił za towar i zadowolony oczekiwał na przesyłkę.

Jeśli w tym momencie sądzicie, że nigdy się paczki nie doczekał, to jesteście w błędzie. Po kilku dniach na jego adres faktycznie została dostarczona przesyłka, lecz jak można się domyślać, w środku nie było nowiutkiego iPhona 6s, lecz chińskie naleśniki. Oczywiście oszukany nabywca próbował kontaktować się ze sprzedawcą by odzyskać pieniądze, jednak nic nie wskórał.

Wniosek z tego taki, że jeśli zamawiacie coś z sieci, to lepiej zażądać przesyłki za pobraniem, z możliwością sprawdzenia zawartości. Inaczej, tak jak opisany Chińczyk, zamówicie bardzo drogi obiad.

Źródło: Shanghaiist.comYou may also like...