Laptop dla graczy ze stacją dokującą

Kupowanie laptopa dla graczy mija się nieco z celem, ze względu na brak możliwości późniejszej rozbudowy. MSI poradziło sobie z tym problemem w dość nietypowy sposób, mianowicie projektując stację dokującą z dodatkową kartą graficzną.

Stacja o nazwie GamingDock powstała specjalnie do laptopa GS30 Shadow zaprojektowanego specjalnie z myślą o entuzjastach gier komputerowych. Ten model ma na pokładzie potężny procesor Intel Core i7 Haswell, 16 GB pamięci RAM, Dysk SSD oraz wyświetlacz o przekątnej 13,3-cala prezentujący obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Wyposażono go również w podświetlaną klawiaturę, dwa porty USB 3.0, slot na kartę pamięci, wyjście HDMI, webcama 720p, a także 4-komorową baterię. Na dysku zainstalowano natomiast system operacyjny Windows 8.1.

GamingDock to stacja dokująca, w którą można włożyć typową pecetową kartę graficzną, gdyż posiada slot PCIe x 16. Dzięki temu rozwiązaniu, po podłączeniu GS30 Shadow do wspomnianej stacji zyskamy znaczny wzrost osiągów tego sprzętu, a przez to laptop posłuży nam znacznie dłużej.

Cena GamingDock nie została jeszcze ujawniona, ale MSI planuje ją wprowadzić do sprzedaży już w styczniu przyszłego roku.

Źródło: Engadget.com

You may also like...