LaserCube ułatwi rowerzystom korzystanie z nawigacji GPS

Firma Wicked Lasers zaprezentowała najnowszy gadżet dla rowerzystów i motocyklistów o nazwie LaserCube. To laserowy projektor, wyświetlający na jezdni wskazówki systemu GPS.

Rosnące ceny paliw sprawiły, że coraz więcej osób przesiada się na rowery, by dojeżdżać do pracy lub szkoły. Jeśli jednak jest to nowe miasto, którego nie znamy jeszcze zbyt dobrze, dojazd może sprawić pewne problemy. Co prawda mamy w telefonach nawigacje, które doprowadzą nas do celu, ale patrzenie na ich ekrany może rozpraszać uwagę i stanowić zagrożenie. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem może być LaserCube.

Jest to dzieło inżynierów z firmy Wicked Lasers, którzy stworzyli niewielki laserowy projektor. Gadżet opracowany specjalnie dla użytkowników jednośladów, prezentuje wskazówki nawigacji GPS z telefonu, wyświetlając je bezpośrednio na jezdni przed pojazdem.

Jak widać na poniższym wideo udostępnionym przez producentów, urządzenie prezentuje przed rowerem strzałkę w którą należy jechać. Pod nią znajduje się natomiast odległość pozostała do celu. Wskazówki są duże i czytelne, choć wideo nie pokazuje, czy są tak samo wyraźne również w dzień.

Sam LaserCube nie jest jednak tak poręczny jakbyśmy chcieli. A poza tym kosztuje 899 euro, więc na razie na razie można gadżet traktować bardziej jako ciekawostkę niż coś, co byśmy chętnie kupili. Jeśli jednak nie przeraża Was cena, to zapraszam na stronę producenta.

LaserCube

Źródło

You may also like...