Laserowa klawiatura do Google Glass

Laserowe klawiatury nie są w dzisiejszych czasach niczym nowym, tego typu urządzenia są w sprzedaży już od wielu lat. Google patentuje jednak własne rozwiązanie.

Amerykański gigant złożył niedawno wniosek patentowy dotyczący technologii laserowej klawiatury. Zapytacie pewnie po co firmie z Mountain View, taka technologia. Google potrzebuje jej do swych okularów Google Glass nie posiada wszak fizycznego interfejsu, a jakoś trzeba wprowadzać dane, choćby adresy stron internetowych.Dlatego patent o numerze 20130016070 opisuje nam taki wirtualny interfejs i dotyczy urządzenia, które wyświetlałoby na dłoni użytkownika wirtualną klawiaturę. Technologia działałaby na dwa sposoby: zmieniając dłoń w ekran dotykowy, lub też dzięki kamerze rozpoznawane byłyby gesty dłoni i w ten sposób wprowadzano by znaki.

Wniosek patentowy wcale nie oznacza jednak, że technologia w nim opisana, zostanie kiedykolwiek zrealizowana. Do premiery Google Glass zostało jeszcze trochę czasu, więc Google może opracować zupełnie inny interfejs.

Źródło: CNET.com

You may also like...