LEGO Braille Bricks pomoże dzieciom w nauce języka Braille’a

LEGO zaprezentowało najnowszy projekt LEGO Braille Bricks. To specjalna wersja tradycyjnych klocków, opracowana z myślą o osobach niewidomych lub niedowidzących.

Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii, życie osób niewidomych lub niedowidzących staje się coraz łatwiejsze. Powstaje bowiem sporo rozwiązań, które nie tylko ułatwiają im codzienne funkcjonowanie, ale też edukację.

Jeden z ciekawszych pomysłów w tej materii zaprezentowała właśnie duńska firma LEGO, produkująca legendarne klocki. Przedsiębiorstwo zaprojektowało bowiem produkt o nazwie LEGO Braille Bricks. Nie jest to jednak zwykły gadżet to zabawy, lecz produkt edukacyjny. To pionierski projekt, którego zadaniem jest pomoc w nauczaniu dzieci niewidomych i niedowidzących języka Braille’a, za pomocą zabawy.

LEGO Braille Bricks

Produkt wykonano z tych samych materiałów co standardowe klocki, ale ich rola jest zupełnie inna. System dostarczany jest bowiem z zestawem narzędzi. Każdy z nich zawiera klocki uformowane i wydrukowane specjalnie dla celów takiego zestawu. Każda cegiełka posiada własny symbol lub literę związaną z fizyczną formą klocków. Nie jest to więc tak, że na każdej seryjnie produkowanej cegiełce zwyczajnie nadrukowano kropki w języki Braile’a.

Więcej informacji na temat nowego projektu znajdziecie na oficjalnej stronie. Natomiast poniższe wideo objaśnia szczegóły nowych klocków.

Klocki nie będą jednak dostępne w normalnej sprzedaży. LEGO Foundation będzie je oferowało wybranym instytucjom, szkołom oraz placówkom zajmującym się edukacją dzieci niewidomych i niedowidzących.

Źródło

You may also like...