Lego uczy nas o energii odnawialnej

Koncern Lego podnosi naszą świadomość dotyczącą energii odnawialnej. Do sprzedaży wszedł właśnie nowy zestaw pozwalający zbudować turbinę wiatrową.

Firma Lego włącza się w walkę o przyszłość naszej planety. Znana firma zabawkarska zaprezetnowała całkowicie nowy zestaw z serii Creator Expert, który nazywa się Vestas Wind Turbine. Jego rolą jest zwiększenie naszej świadomości o konieczności dbałości o środowisko naturalne, czyli rozwoju wszelkich projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Zestaw jest więc turbiną wiatrową, pokazującą jak w stosunkowo tani, prosty i przede wszystkim czysty sposób można wytwarzać prąd. Co ciekawe, sam produkt również reprezentuje odnawialne źródła surowca. Cegiełki wykonano bowiem z plastiku powstałego z roślin, a więc do ich wytworzenia nie wykorzystano cennych zasobów naszej planety.

Turbina ma wysokość 100 cm, szerokość 72 cm oraz głębokość 31 cm i posiada łopaty o regulowanym kącie. Jest przy tym w pełni funkcjonalna, a więc może się obracać, a na szczycie ma światełko pełniące funkcję ostrzegawczą dla samolotów.

Zestaw Vestas Wind Turbine jest dla duńskiej firmy swego rodzaju testem dla planów wykorzystania ekologicznych materiałów w swych produktach. Firma do 2030 zamierza produkować z nich wszystkie swe klocki, natomiast do 2025 roku wszystkie jej opakowania będą w pełni ekologiczne. Produkt wejdzie do sprzedaży w okolicach Czarnego Piątku.

Lego

Źródło: Slashgear.com

You may also like...