Leica D-Lux 7 Street Kit – kompaktowy aparat do spontanicznych zdjęć

Niemiecka marka Leica wprowadza na rynek kolejny aparat. Model Leica D-Lux 7 Street Kit to kompakt, który dzięki niewielkim rozmiarom i masie możemy zawsze mieć przy sobie.

Czasem zdarzają się sytuacje, gdy znajdziemy jakiś fajny obiekt lub sytuację, którą chcielibyśmy uwiecznić na zdjęciu. Oczywiście większość osób używa wówczas smartfonów, ale w przypadku osób oczekujących większej jakości zdjęć nie jest to najlepsze rozwiązanie. Lepiej byłoby mieć pod ręką zwykły aparat fotograficzny, jednakże są to z reguły urządzenia dość spore i ciężkie, więc noszenie ich zawsze przy sobie nie byłoby wygodne.

Leica D-Lux 7 Street Kit jest zawsze gotowa do pracy

Leica znalazła jednak rozwiązanie tego problemu i wprowadziła na rynek najnowszy model o nazwie Leica D-Lux 7 Street Kit. To aparat stworzony do spontanicznych zdjęć, a więc sytuacji w których chcemy szybko coś sfotografować i wrzucić fotki do sieci. Sprzęt ma kompaktowe rozmiary i niską masę, więc z łatwością zmieści się w kieszeni, torebce lub plecaku, a przy tym jest bardzo funkcjonalny. Jest błyskawicznie gotowy do pracy, z zaś wytrzymała obudowa chroni go przed uszkodzeniami.

Wyposażono go w 17 MP sensor pozwalający wykonywać zdjęcia oraz nagrywać wideo w jakości 4K. Posiada również użyteczne funkcje znane ze smartfonów, jak chociażby wbudowane Bluetooth i WiFi. Dzięki bezprzewodowej łączności możemy w łatwy sposób przesłać nasze zdjęcia lub filmy bezpośrednio do internetu.

Leica D-Lux 7

Dotykowy wyświetlacz znacznie podnosi komfort obsługi sprzętu, natomiast złącze USB-C pozwala błyskawicznie przenieść materiały do komputera. Sprzęt dysponuje również efektem Post-Focus umożliwiającym edytowanie wykonanych fotografii.

Wbudowana łączność bezprzewodowa

W zestawie ze sprzętem nabywca otrzymuje wytrzymały pasek do trzymania aparatu oraz dodatkową baterię, dwukrotnie wydłużającą czas jego pracy. Dodatkowym atutem jest również automatyczna przykrywka soczewki samodzielnie odsłaniająca obiektyw, eliminując potrzebę jej zdejmowania przed wykonaniem zdjęcia.

Leica D-Lux 7

Leica nie jest jednak aparatem tanim, gdyż producent wycenił go na kwotę 1549 dolarów. Aparat oferowany jest tylko w kolorze czarnym i można go dostać w firmowym sklepie.

Źródło

You may also like...