Lekarze wszczepili pierszą bioniczną protezę penisa

Postęp technologiczny na polu medycyny następuje tak szybko, że już wkrótce każdy kto stracił w wypadku jakiś organ, będzie mógł zastąpić go bioniczną protezą o możliwościach bardzo zbliżonych do prawdziwego. To dotyczy nie tylko oczu lub dłoni, ale także penisa.

43-letni Mohammed Abad jest pierwszym mężczyzną na świecie, któremu podczas operacji przeprowadzonej w University College London, wszczepiono bioniczną protezę penisa. Abad w młodości stracił ten najważniejszy dla każdego mężczyzny organ, po tym jak w wieku 6 lat został uderzony przez samochód i ciągnięty po asfalcie przez niemal 200 metrów. W rezultacie tego wypadku stracił nie tylko penisa, ale też jedno jądro.

Lekarze wyposażyli go jednak w całkiem funkcjonalne zastępstwo o długości 20 cm, funkcjonujące dzięki specjalnej pompce, której Abad może użyć kiedy tylko zechce. Gdy zechce uprawiać seks, wystarczy tylko wcisnąć jeden przycisk, a po skończonym stosunku wcisnąć kolejny, by spuścić powietrze. Zabieg rozpoczęto kilka lat temu, wówczas z ramienia pobrano pacjentowi skórę, z której uformowano penisa, by następnie wyposażyć go w mechaniczny osprzęt.

Lekarze mają nadzieję, że proteza będzie na tyle dobra, by Abad mógł wreszcie założyć rodzinę i funkcjonować tak, jakby posiadał prawdziwy organ.

bioniczną protezę

Źródło: Thesun.co.uk

You may also like...