Kultowe Lemmings trafiło na smartfony. Gra wyszła na Androida oraz iOS

Popularna niegdyś gra Lemmings, pojawiła się właśnie na smartfonach. Można w nią zagrać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Android oraz iOS.

Moda na przypominanie produktów popularnych wiele lat temu, przynosi nam kolejne niespodzianki. Z najnowszej ucieszą się starsi gracze, którzy dzięki temu będą mogli przypomnieć czasy własnej młodości. Na smartfony pojawiła się bowiem kultowa gra Lemmings.

Konwersją na urządzenia mobilne zajęło się studio Sad Puppy Games, które wprowadziło w niej kilka zmian w porównaniu do oryginalnej wersji. Oczywiście pozostawiono główny cel gry, jakim jest doprowadzenie do wyjścia z mapy jak największej liczby futrzastych stworków ze śmiesznymi fryzurami. Zabawa odbywa się jednak w trybie portetowym, a więc poziomy są bardziej pionowe niż w pierwowzorze.

Lemmings udostępniono w modelu free-to-play, a więc samą aplikację pobierzemy za damo. Niestety konstrukcja gry jest już w taki sposób zaprojektowana, by sięgać do naszej kieszeni. Cała zabawa odbywa się bowiem w oparciu o punkty energii, które zużywają wykonywane czynności. Budowa schodów, przebijanie się przez ściany oraz inne czynności, uszczuplają jej zapasy. Oczywiście energia regeneruje się z czasem, ale trwa to dość wolno. Jeśli więc chcemy odzyskać pełny jej pasek, potrzebujemy złota. Złoto jest również wykorzystywane do przyzywania unikalnych Lemmingów oferujących dodatkowe bonusy.

Jeśli chcecie sami wypróbować nowy tytuł, to możecie go znaleźć w Google Play Store oraz w App Store.

Lemmings

Lemmings

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...