Lenovo ma oryginalny pomysł na składany smartfon

Chińska firma Lenovo opatentowała pomysł na składany smartfon. Sprzęt prezentuje się wyjątkowo oryginalnie i ma bardzo interesującą funkcjonalność.

Składany smartfon chce mieć w swej ofercie coraz więcej producentów urządzeń mobilnych. Już wkrótce do sprzedaży trafią pierwsze tego typu urządzenia takie jak Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X, ale inne koncerny również pracują nad własnymi modelami.

Wśród nich znajdziemy też Lenovo, które ma patent przedstawiający koncepcję urządzenia o niezwykle oryginalnej konstrukcji. Patent opublikowany przez witrynę Let’sGoDitital przedstawia bardzo nietypowy sprzęt, który zgina się w dolnej części. Produkt posiada również zawias zwany ogonem skorpiona, który Micrososft stosuje w swym Surface Book.

Podobnie jak Galaxy Fold, smartfon Lenovo posiada dwa wyświetlacze, choć mają one nieco inną konstrukcję. Drugi jest niewielki i znajduje się na tylnym panelu obudowy. Gdy jednak sprzęt złożymy, wówczas pojawia się z przodu, przysłaniając nieco główny panel. Możemy wówczas korzystać równocześnie z dwóch ekranów, przy czym mniejszy posłuży prawdopodobnie do wyświetlania powiadomień.

Patent prezentuje się bardzo ciekawie, choć kwestią dyskusyjną może być wygoda takiego rozwiązania. Po renderach i szkicach trudno bowiem to ocenić. Na razie nie musimy się jednak tym przejmować, gdyż smartfon jest tylko konceptem i nie ma pewności, czy producent zrealizuje pomysł. A przynajmniej nic na ten temat nie wiemy.

składany smartfon

składany smartfon

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...