Lenovo Phab – gigantyczny smartfon w niezłej cenie

W Indiach swą premierę miał właśnie Lenovo Phab, najnowszy phablet chińskiego producenta. Urządzenie wyposażone w 7-calowy ekran oraz przyzwoite jak na tę kategorię sprzętu podzespoły, oferowane będzie w niezwykle atrakcyjnej cenie 185 dolarów.

Chińska firma Lenovo znana z produkcji solidnych laptopów, wprowadza na indyjski rynek swój najnowszy phablet o nazwie Lenovo Phab. Urządzenie należące do średniej półki nie jest typowym smartfonem, a raczej tabletem wyposażonym w możliwość wykonywania połączeń telefonicznych i ze względu na rozmiar nie da się go używać w taki sposób jak smartfona. Przeszkadzałby w tym z pewnością ogromny ekran dotykowy 6,98″ o rozdzielczości 720p.Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 410 SoC. Nie jest to najmocniejszy układ, ale do podstawowych zastosowań powinien wystarczyć w zupełności, gdyż wspierany jest dodatkowo przez 2 GB RAM. Pamięci użytkowej mamy tu 16 GB, przy czym istnieje możliwość jej rozszerzenia kartą microSD. Do wykonywania zdjęć służą dwa aparaty: tylny ma 14 Mpix, natomiast przedni 5 Mpix.

Łączność ze światem zapewniają urządzeniu includes 4G LTE, 3G HSPA, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, a jeśli zgubimy się w lesie, drogę pomoże odnaleźć GPS. Bateria urządzenia ma pojemność 4250 mAh i przy takich podzespołach powinna dać dość długi czas pracy. Funkcjonalność zapewnia natomiast Android 5.1 z firmową nakładką Vibe.

Najtańsze tablety z Androidem

Lenovo Phab będzie dostępny już od 21 kwietnia i kosztować ma w przeliczeniu 185 dolarów.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...