Lenovo zapowiada pierwszy smartfon z 12 GB RAM. Do sklepów trafi w styczniu

Ilość pamięci operacyjnej dostępnej w smartfonach wciąż rośnie. Lenovo Z5 Pro GT to kolejny smartfon przesuwający granicę, który będzie wyposażony w 12 GB RAM.

Przez dłuższy czas producenci smartfonów nie widzieli potrzeby, by instalować w swym sprzęcie więcej niż 4 GB RAM. Potem jednak przyszła wielozadaniowość i okazało się, że większa ilość pamięci stała się pożądana. Jeszcze do niedawna standardem 6 GB, ale dość szybko zaczęły pojawiać się modele posiadające 8 GB, a nawet 10 GB. Wygląda na to, że wyścig o to, kto zainstaluje w telefonie więcej RAM’u wcale się nie kończy. Lenovo postanowiło bowiem ponownie przesunąć granicę.

Firma zapowiedziała właśnie nowy smartfon o nazwie Lenovo Z5 Pro GT. To podrasowana wersja slidera Lenovo Z5 Pro, który do sprzedaży trafił w minionym miesiącu. W nowej wersji producent wprowadził kilka kosmetycznych zmian, podnoszących atrakcyjność sprzętu. Przede wszystkim pojawiła się czerwona metaliczna ramka otaczająca wyświetlacz, a podobne akcenty znajdziemy również wokół tylnej kamery. Pod szkłem chroniącym plecki umieszczono natomiast wzór włókna węglowego.

Od strony technicznej, nowy model nie różni się jednak niczym od poprzednika. Także oferuje 6,39″ ekran OLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli oraz Snapdragona 710. Wyposażono go również w dwie podwójne kamery. Z tyłu jest duet 16 + 24 MP sensorów, natomiast z przodu połączenie 16 + 8 MP matryc. Dodatkowo otrzymamy chip NFC do mobilnych płatności oraz baterię o pojemności 3350 mAh.

Przedsprzedaż Lenovo Z5 Pro GT rusza od 15 stycznia, a jego cena zaczyna się od 390 dolarów za podstawowy wariant.

Lenovo Z5 Pro GT

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...