LG G4 rozłożony przez iFixit

Niedawno swą rynkową premierę miał najnowszy smartfon koncernu LG, model G4. Specjaliści z witryny iFixit jak zwykle rozłożyli go na czynniki pierwsze by sprawdzić łatwość samodzielnej naprawy.

LG G4 to najnowszy flagowy model południowokoreańskiego giganta, który rywalizować ma m.in. z HTC One M9 oraz Samsungiem Galaxy S6. Nowy produkt dostał się w ręce redaktorów witryny iFixit, którzy jak zwykle sprawdzili go pod kątem łatwości samodzielnej naprawy, przyznając mu wysoką ocenę 8 na 10 możliwych punktów.

Oznacza to, że smartfon jest dość wygodny w samodzielnej naprawie. Najwięcej punktów przyznano za łatwość otwarcia obudowy, a także fakt, że użytkownik może samodzielnie wymienić baterię, czego nie da się zrobić we flagowcach Samsunga, czyli Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge. Do wymiany baterii nie trzeba żadnych narzędzi, podobnie jak do zdjęcia tylnego panelu.

Zaczynają być potrzebne dopiero po dojściu do płyty głównej, po wyjęciu której zanotowano 3 GB pamięci RAM od Samsunga, sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808 1,8 GHz od Qualcomma oraz 32 GB pamięci flash dostarczonej przez Toshibę. Pierwsza trudność pojawiła się podczas wyjmowania głównego aparatu, ponieważ zastosowano tu skomplikowany system stabilizacji obrazu. Dało się go jednak wyjąć, podobnie jak złącze słuchawkowe, a także silnik wibracyjny.

Gorzej było z wyświetlaczem, ponieważ szkło chroniące ekran oraz sam panel LCD zostały ze sobą stopione. Oznacza to konieczność wymiany w przypadku uszkodzenia któregoś z elementów.

Ogólnie jednak nie ma problemów z rozebraniem sprzętu i wymianą podzespołów, więc LG G4 dostał wysoką notę. Z testem iFixit możecie zapoznać się tutaj.

Źródło: Ifixit.com

You may also like...