LG G7 dostał oficjalną wersję systemu Android 9 Pie

Koncern LG rozpoczął właśnie dystrybucję najnowszej aktualizacji systemowej dla modelu LG G7. Na razie mogą ją zainstalować mieszkańcy Korei Południowej.

LG zrobił bardzo miłą niespodziankę wszystkim posiadaczom modelu LG G7, udostępniając system Android 9.0 Pie. Wprawdzie już wcześniej firma zapowiedziała, że premiera aktualizacji odbędzie się w pierwszym kwartale tego roku, ale nikt nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko.

Aktualnie radość z pojawienia się nowej aktualizacji systemowej, wyrażać mogą tylko mieszkańcy Korei Południowej. Producent najpierw udostępnił bowiem aktualizację na swym rodzimym rynku. Użytkownicy z pozostałych krajów muszą więc jeszcze trochę poczekać. Nie będzie to jednak długie oczekiwanie, gdyż w ciągu paru najbliższych dni dystrybucja powinna rozpocząć się także na innych rynkach, w tym również w Europie.

To jeden z pierwszych modeli tego producenta, który dostał nową aktualizację systemową, ale nie jedyny. W pierwszym kwartale dostanie go także LG V35. Na drugi kwartał zaplanowano natomiast aktualizację dla modeli V30, V40 oraz V30S. Posiadacze smartfonów koreańskiej marki muszą więc uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać na swoją kolej.

LG G7

Źródło: Reddit.com

You may also like...