Laserowy projektor LG HU85LA przekształci w kino nawet mały pokój

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy projektor LG HU85LA, zaprezentowany na styczniowych targach CES 2019. Produkt kosztuje 6 tys. dolarów.

Projektor jest niewątpliwie znacznie lepszym rozwiązaniem do oglądania filmów, niż typowy telewizor. Ma przede wszystkim znacznie większą powierzchnię ekranu, a więc zapewnia dużo lepsze wrażenia. Projektory mają jednak jedną dość istotną wadę, mianowicie muszą znajdować się w sporej odległości od ekranu. W przeciwnym wypadku nie uda się osiągnąć odpowiedniej przekątnej obrazu.

Na szczęście powstają projektory krótkoogniskowe i takim modelem jest LG HU85LA, którego producent pokazał na targach CES 2019. Ta minimalistyczna konstrukcja ma jasność 2500 ANSI lumenów i wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Taka jasność wystarczy, by zapewnić wyraźny obraz o żywych kolorach, nawet w nie do końca zaciemnionym pomieszczeniu.

Laserowy projektor posiada również porty HDMI służące do podłączenia źródła obrazu, gniazdo Ethernet oraz złącze USB. Obsługuje też asystenta Google Assisntant oraz system głosowych komend LG ThinQ AI. Wszystkimi funkcjami możemy więc sterować za pomocą głosu, zamiast standardowego pilota.

Największym atutem sprzętu jest jednak odległość od ekranu. LG HU85LA gwarantuje obraz o przekątnej 90-cali już z odległości 5 cm. Natomiast pełne 120-cali uzyskamy, gdy projektor będzie oddalony od ekranu na około 18 cm, czyli tyle ile przeciętny telewizor. Nie musimy więc mieć już dużego salonu, by móc go przekształcić w domowe kino.

Projektor możemy zamówić na stronie producenta, gdzie oferowany jest w cenie 6 tys. dolarów. Tam też znajdziecie dokładne szczegóły jego specyfikacji technicznej.

LG HU85LA

Źródło: LG.com

You may also like...