LG ograniczy produkcję flagowych modeli

Dział mobilny koncernu LG nie radzi sobie najlepiej. Firma postanowiła więc zmniejszyć straty i zamierza ograniczyć tempo produkcji flagowych modeli. Co roku nie będzie już więc nowego telefonu.

Mimo iż LG produkuje całkiem niezłe smartfony, to nie wzbudzają takiego zainteresowania konsumentów jak oczekiwałby tego producent. Dział mobilny koreańskiego koncernu, od 11 kwartałów z rzędu notuje duże straty finansowe, więc szefostwo postanowiło je ograniczyć.

Wiceprezes koncernu Cho Sung-jin poinformował, że jego firma zamierza ograniczyć tempo wprowadzania na rynek flagowych smartfonów. Innymi słowy, topowe urządzenia nie będą już pojawiać się w sklepach co roku, jak było to dotychczas.

Sung-jin wyjaśnił, że trafią one na rynek dopiero wtedy, gdy firma uzna, że będzie to potrzebne, a nie dlatego, że konkurencja pokazała nowy model. Dotychczas ścigało się bowiem z Samsungiem, ciągle projektując nowe telefony, by zdobyć w ten sposób klientów. Gdy więc pojawiały się urządzenia Galaxy S, koncern odpowiedział na nie serią G. Kiedy natomiast Samsung wypuścił Galaxy Note, jego rywal wprowadził serię V.

Ta strategia jak widać nie sprawdziła się więc LG zamierza ją zmienić. Nie obejmie ona jednak nadchodzącego modelu LG G7, który w sprzedaży pojawi się prawdopodobnie w marcu.

LG

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...