LG pokazało przezroczysty dotykowy ekran OLED

Podczas konferencji InfoComm 2020, LG Electronics zaprezentowało całkowicie przezroczysty wyświetlacz OLED. Ekran powstał do zastosowań komercyjnych.

W tym tygodni odbyła się konferencja InfoComm 2020, na której mieliśmy okazję zobaczyć wiele nowinek technologicznych. Sporo ciekawostek pojawiło się na stoisku koncernu LG Electronics, a jedną z nich był przezroczysty dotykowy wyświetlacz OLED.

Nowa technologia nie jest przeznaczona do domowych zastosowań. Zaprojektowano ją z myślą o wykorzystaniu komercyjnym, w takich obszarach jak lotniska, muzea, czy też sklepy. Opracowana matryca ma 38 procent przejrzystości, a więc idealnie nadaje się do montażu np., w witrynach lub gablotach muzealnych.

Dzięki temu, że jest dotykowa możliwa jest pełna interakcja. Osoba zwiedzająca muzeum będzie mogła za pośrednictwem ekranu uzyskać więcej informacji o prezentowanym eksponacie. Natomiast w sklepach taki wyświetlacz pozwoli lepiej zaprezentować ofertę, łącznie z informacjami o cenach produktów.

Koreański gigant pokazał również całkowicie nowy ekran LG LED Cinema Display przeznaczony do kin. Wykorzystuje moduły LED o dużej jasności, zapewniając tym samym obraz o mniejszym poziomie zniekształceń w porównaniu do cyfrowych projektorów.

wyświetlacz OLED

Źródło

You may also like...