LG prezentuje największy monitor na świecie

LG Electronics, lider branży monitorów panoramicznych w formacie 21:9 prezentuje na berlińskich targach IFA dwa nowe monitory z zakrzywionym ekranem. Największy na świecie1 38-calowy model UltraWide 38UC99 oraz profesjonalny monitor dla graczy UltraWide w formacie 21:9 z matrycą IPS odświeżaną z częstotliwością 144 Hz (34UC79G) zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania z zakresu wyświetlania obrazu.

Oba produkty posiadają wszystkie cechy, które sprawiły, że seria LG UltraWide 21:9 stała się doskonale znana na całym świecie – szeroki kąt widzenia, żywe barwy oraz łatwość użytkowania.Niespotykana dotąd wielkość ekranu modelu 38UC99 pozwala zadbać w czasie pracy o najdrobniejsze szczegóły. Duże rozmiary, zaawansowana matryca IPS modelu UltraWide QHD+ o rozdzielczości 3840 x 1600 oraz szerokie spektrum kolorów uwzględniające 99% przestrzeni barw RGB sprawiają, że monitor 38UC99 to naturalny wybór dla osób, które cenią sobie najlepsze wrażenia wizualne. Produkt zapewnia realistyczną i kryształowo czystą jakość obrazu, a liczne funkcje dodatkowe dostarczają użytkownikom niespotykanych dotąd doznań. Wszystkie wspomniane cechy pokazują, że 38UC99 to doskonały wybór dla twórców treści wizualnych, entuzjastów pracy z danymi i innych profesjonalistów, dla których wielozadaniowość jest kluczowa.

LG 38UC99, jako pierwszy monitor z linii UltraWide został wyposażony w gniazdo USB Type-C port – zaawansowane złącze, które pozwala wyobrazić sobie, jak będą funkcjonowały tego typu urządzenia w przyszłości. Umożliwia ono przesyłanie treści i danych przy jednoczesnym zasilaniu urządzeń, takich jak smartfon czy laptop – a wszystko to dzięki jednemu wejściu, które pozwala wyeliminować zbędne okablowanie. Monitor wyposażono w funkcję USB 3.0 Quick Charge dostosowującą opcje wyświetlania za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszy, a także łatwe w użyciu oprogramowanie On-screen Control i funkcję My Display Preset, która przechowuje niestandardowe ustawienia kolorów.

Model 38UC99 sprawdzi się idealnie zarówno podczas pracy, jak i zabawy. Dzięki dwóm wbudowanym głośnikom 10 W z możliwością połączenia Bluetooth, zapewnia dźwięk o głębokich basach (funkcja Rich Bass) w częstotliwości 85 Hz. Ten imponujący zestaw audio pozwala otrzymać bogaty i głęboki dźwięk, który wprawi w zachwyt każdego użytkownika, w tym także graczy. Funkcja redukcji rozmycia Motion Blur Reduction o czasie reakcji wynoszącym jedną milisekundę ułatwia prowadzenie rozgrywki poprzez zminimalizowanie powidoków często występujących w grach z dynamiczną akcją. Co więcej, zastosowanie technologii AMD FreeSync zapewnia płynną grę bez zacinania lub rozchodzenia się obrazu.

Podczas targów IFA firma LG zaprezentuje także drugi model, dedykowany miłośnikom wirtualnych rozgrywek. 34UC79G to pierwszy na świecie monitor UltraWide z zakrzywionym ekranem w formacie 21:9, matrycą IPS i szeregiem funkcji ważnych dla każdego gracza. Nowy produkt łączy w sobie mega szybką częstotliwość odświeżania 144 Hz z zaawansowaną funkcją redukcji rozmycia Motion Blur Reduction. Monitor zapewnia płynne przejścia między obrazami bez powstawania irytujących powidoków, a matryca IPS oddaje wyraźnie, kolory, które pod każdym kątem wyglądają tak samo dobrze. 34UC79G wyposażono także funkcje Black Stabilizer oraz Dynamic Action Sync. Pierwsza z nich zapewnia niezwykle wyraźny kontrast, dzięki czemu użytkownik z łatwością dostrzeże ciemne obiekty ukryte w trudnodostępnych obszarach. Z kolei Dynamic Action Sync zmniejsza opóźnienia wejścia, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się w pełni dynamiczną rozgrywką.

Monitor wyposażono również w funkcję celownika ustawianego na środku ekranu, co pozwala zwiększyć celność w grach typu FPS, oraz haczyk podtrzymujący kabel myszy, dzięki czemu opór podczas szybkich ruchów jest znacznie mniejszy. Zakrzywiony kształt ekranu i niespotykany format 21:9 sprawiają, że podczas rozgrywki monitor 34UC79G zapewni fanom FPS-ów, RTS-ów i gier typu MMORPG wrażenia najwyższej klasy. Tym bardziej, że zaprojektowano go w sposób, który pozwala na bezproblemową integrację z pozostałymi elementami komputera i zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Gracz może dostosować kąt nachylenia monitora, ustawić jego wysokość, a korzystając z haczyka, ograniczyć plątanie się przewodu myszy.

„Dzięki tabletom i smartfonom współcześni konsumenci nie czują się już przykuci do biurek. Dlatego tak ważne jest, by monitory, z których korzystają, zapewniały im dodatkowe udogodnienia” mówi Brain Kwon, prezes LG Home Entertainment Company. „LG jest marką numer jeden w segmencie monitorów w formacie 21:9. Jako pierwsi zrozumieliśmy fakt, że konsumenci stale przyjmują nowe metody pracy i gry na komputerze. Pozwala im to wyprzedzać konkurencję bez względu na to, czy współzawodniczą ze sobą w obszarze zawodowym czy podczas rozgrywek”.

Najnowsze monitory LG będą prezentowane podczas targów IFA 2016 w Berlinie. Od 2 do 7 września odwiedzający stanowisko LG (hala 18) będą mogli zapoznać się z ich właściwościami i przekonać się o jakości obrazu, jaką oferują.

Źródło: prasoweYou may also like...