Nowe soundbary LG dostaną wiele nowoczesnych funkcji oraz głosowego asystenta

Na CES 2019 LG zaprezentuje najnowsze soundbary. Producent już teraz ujawnił część zmian, które wprowadzi, łącznie z integracją z cyfrowym asystentem.

Coraz więcej osób odchodzi od dużych i rozbudowanych zestawów głośnikowych, na rzecz zgrabniejszych i równie użytecznych listew dźwiękowych. Soundbary lepiej nadają się do niewielkich pomieszczeń, gdyż nie zajmują wiele miejsca, oferując przy tym równie wysoką jakość dźwięku.

Dotychczas producenci odrobinę zaniedbywali tego typu sprzęt, ale LG zamierza to zmienić. Koreański koncern pokaże na CES 2019 rodzinę zupełnie nowych głośników, które planuje wyposażyć w nowoczesne rozwiązania. Produkty powstaną we współpracy z marką Meridian Audio, której inżynierowie pomogą dopracować trzy nowe modele: SL10YG, SL9YG i SL8YG.

Jeśli chodzi o planowane zmiany, to zaliczymy do nich m.in., podrasowane basy i podwyższoną scenę dźwięku. Pojawi się również funkcja pozwalająca uprzestrzennić dźwięk dostarczany tylko z dwóch kanałów. W połączeniu z technologiami Dolby Atmos i DTS.X, nowe soundbary zapewnią wyjątkowo realistyczny dźwięk otaczający widza z niemal każdej strony. Otrzymają również żyroskopowe sensory, które pozwolą lepiej dopasować kierunek emisji dźwięku w zależności od pozycji sprzętu.

To jeszcze nie wszystkie zmiany. Głośniki zostaną zintegrowane z Asystentem Google. Głosowy pomocnik umożliwi sterowanie sprzętem bez pomocy pilota. Odpowiednimi komendami będziemy mogli zmienić natężenie dźwięku, poznać wykonawcę odtwarzanego utworu, a nawet wyłączyć światło w salonie.

Trzy nowe soundbary zostaną pokazane już na początku przyszłego miesiąca. Poznamy wówczas ich parametry techniczne, datę premiery oraz ceny.

soundbary

soundbary

Źródło: Slashgear.com

You may also like...