Lipcowa poprawka bezpieczeństwa dostępna dla Galaxy A6

Posiadacze Samsungów Galaxy A6 otrzymali właśnie kolejny comiesięczny pakiet poprawek. Lipcowa aktualizacja usprawnia m.in., zabezpieczenia WiFi oraz pracę kamery.

Samsung tym razem pospieszył się z dystrybucją kolejnego, zbiorczego pakietu poprawek dla swych smartfonów. Lipcowa poprawka bezpieczeństwa została właśnie udostępniona dla modelu Galaxy A6 i przynosi ze sobą parę zmian.

Poprawka pojawiła się na kilku europejskich rynkach i można ją pobrać m.in., w Hiszpanii oraz Holandii. O Polsce na razie nic nie wiadomo, ale nie można wykluczyć, że w naszym kraju również pojawi się w najbliższych dniach. Aktualizacja przynosi poprawki dla czterech krytycznych błędów w systemie Android, przy czym są one dość istotne. Umożliwiają bowiem przeprowadzenie zdalnego ataku na smartfona i uruchomienie dowolnego kodu, zapewniającego hakerom pełne uprawnienia. W ten sposób możliwe jest przejęcie kontroli nad sprzętem i np., dostanie się do konta bankowego jeśli ktoś korzysta z mobilnej bankowości. Dostarcza również łatki dla dziewięciu błędów odkrytych w oprogramowaniu Samsunga.

W przypadku wymienionego smartfona, aktualizacja przynosi dodatkowo usprawnienia pracy kamery, a także nową funkcję bezpiecznego WiFi. Jest to opcja zapobiegająca wyciekom danych za pomocą sieciowej technologii tunelującej. Innymi słowy szyfruje dane i przesyła je przez bezpieczną brankę.

Możecie oczywiście poczekać aż aktualizacja pojawi się OTA, lub też pobrać ją stąd.

Galaxy A6

Źródło: Sammobile.com

You may also like...