Lumigon T3: pierwszy smartfon z noktowizorem

Producenci smartfonów zazwyczaj trzymają się doskonale znanej funkcjonalności i nie ryzykują z dodawaniem nowych gadżetów, których funkcjonalność może okazać się mało przydatna. Jedna z duńskich firm stworzyła jednak smartfon z noktowizorem.

To nietypowe urządzenie dziełem duńskiej firmy Lumigon nazywa się Lumigon T3 i jest pierwszym smartfonem na rynku wyposażonym w kamerę noktowizyjną. Sprzęt posiada 4 Mpix kamerę wyposażoną w dwa LED’y IR, która umożliwia wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów w kompletnej ciemności, a jej uruchomienie jest bardzo szybkie, wystarczy tylko wypowiedzieć odpowiednią komendę głosową.Lumigon T3 jest smartfonem bardzo wytrzymałym, jego obudowę wykonano z nierdzewnej stali 316, z której buduje się statki i zainstalowano w niej 4,8″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720p, chroniony szkłem Gorilla Glass 4. Obudowę dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym i zapewniono jej odporność na pył oraz wodę.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor (nie podano modelu) 2,2 GHz, wspierany przez 3 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej rozszerzalnej kartą microSD. Na tylnym panelu zainstalowano 13 Mpix kamerę z możliwością nagrywania filmów w 4K, zaś z przodu znajduje się 5 Mpix kamera z lampą błyskową, rejestrująca wideo w 1080p. W zestawie nie zabrakło też wysokiej klasy słuchawek idealnych do słuchania dźwięku w rozdzielczości 24-bity/192 kHz, a smartfon obsługuje też dwie karty SIM i działa na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Lumigon T3 nie jest jednak smartfonem tanim, gdyż trzeba za niego zapłacić aż 925 dolarów. W sprzedaży jest na razie model czarny, a za kilka dni pojawi się wersja pomarańczowa. Przygotowano też wariant z akcentami z 24-karatowego złota, za który trzeba będzie zapłacić 1200 dolarów. Dla amatorów większego luksusu będzie także wariant z diamentami, o nieustalonej jeszcze cenie.

Źródło: Lumigon.comYou may also like...