Koniec z brudem pod klawiszami w MacBooku Pro

Eksperci z iFixit przyjrzeli się bliżej odświeżonej wersji komputera MacBook Pro. Odkryli w nim ciekawe zabezpieczenie chroniące przed zbieraniem się brudu pod klawiszami.

Apple wreszcie zajęło się problem wadliwych klawiatur montowanych w komputerach z rodziny MacBook Pro. Firma wprowadziła na rynek odświeżoną wersję swego produktu, który od razu wzięli na warsztat specjaliści z iFixit. Ich uwagę przyciągnęła szczególnie konstrukcja nowej klawiatury.

Eksperci z popularnego serwisu odkryli bardzo interesujący pomysł na ochronę przed brudem i kurzem, który zbiera się pod klawiszami. Inżynierowie Apple pod każdym z klawiszy zainstalowali niewielką, silikonową membranę. Jej zadaniem jest ochrona mechanizmu klawisza przed dostawaniem się pod niego kurzu, okruchów oraz innych śmieci, które zwykle się tam zbierają. Wielu użytkowników tego sprzętu narzekało bowiem, że klawisze z tego powodu potrafią się blokować, co uniemożliwiało pracę.

Nowa koncepcja pochodzi prawdopodobnie z patentu Apple, który zaprezentowano w marcu tego roku. Opisywał on nowatorską metodę ochrony klawiatury przed zbierającym się kurzem, za pomocą specjalnej struktury ochronnej. Zainstalowane w laptopie membrany, nie tylko mają zapobiec gromadzeniu się śmierci. Sprawiają także, że klawisze pracują znacznie ciszej, co poprawia komfort użytkowania sprzętu.

Szczegóły testu przeprowadzonego przez iFixit możecie znaleźć na tej stronie.

MacBook Pro

Źródło: Ifixit.org

You may also like...