Mad Catz szykuje konsolę z Androidem

Po tym jak Ouya osiągnęła rynkowy sukces, przyciągając ponad 25,000 deweloperów chcących produkować na nią gry, oraz sprzedając się w przyzwoitej liczbie sztuk, kolejni producenci zauważyli jak potencjał dają te tanie maszynki.

Firma Mad Catz, którą znamy przede wszystkim z kontrolerów do gier oraz myszek komputerowych, postanowiła spróbować swych sił na nowym polu i projektuje własną konsolę do gier. Zapowiedziany jakiś czas temu Projekt M.O.J.O., jest kolejną platformą działającą pod Androidem, a więc można powiedzieć, że jest tabletem pozbawionym ekranu, przeznaczonym wyłącznie do grania.

W porównaniu do Ouya jej specyfikacja techniczna jest odrobinę mocniejsza, bowiem jej sercem jest Tegra 3, natomiast w M.O.J.O. zainstalowano nowszą Tegrę 4 taktowaną zegarem 1,8 GHz. Więcej jest także pamięci, gdyż Ouya ma 1 GB RAM oraz 4 ROM, natomiast sprzęt firmy Mad Catz legitymuje się 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Na wyposażeniu znajdzie się też kontroler C.T.R.L.R.,, a ponadto będziemy mogli podłączyć klawiaturę, myszkę oraz słuchawki.

Niestety te zmiany nie pozostają bez wpływu na cenę urządzenia i o ile Ouya kosztuje tylko 99 USD, to M.O.J.O. jest dwa i pół razy droższe i gdy 10 grudnia trafi do sprzedaży, ma kosztować aż 250 dolarów. A to już nie jest tak przystępna cena, ponieważ znacznie taniej możemy kupić dużo lepsze Nintendo 3DS, a nawet PS Vitę i zostanie nam jeszcze na kilka gier.

Na razie nie wiadomo, czy jacyś producenci są zainteresowani tworzeniem gier na M.O.J.O., a bez tego atrakcyjność platformy znacznie się zmniejszy, bo konsola będzie musiała ograniczyć się tylko do gier już dostępnych w Google Play. Ouya jak wspomniałem, ma 25,000 zarejestrowanych producentów i oferuje już niemal 500 tytułów. Mad Catz póki co nie wspomina nawet o tej kwestii, co niezbyt dobrze wróży nowej platformie.

Źródło: Madcatz.com

You may also like...