Malware Autolycos zainfekowało miliony smartfonów z Androidem

Użytkownicy smartfonów z Androidem muszą uważać na kolejne malware o nazwie Autolycos, obecne w Play Store. Zainfekowało już ponad 3 mln urządzeń.

Nie da się zaprzeczyć, że Play Store rekomendowany przez Google, jako najbezpieczniejsze miejsce do pobierania aplikacji, już dawno przestał nim być. W oficjalnym sklepie koncernu pojawia się bowiem coraz więcej programów zainfekowanych groźnymi robakami, które mogą wyrządzić użytkownikom poważne szkody. Wprawdzie internetowy gigant próbuje z nimi walczyć, ale jego systemy ochrony nie są idealne i wiele zagrożeń przepuszczają.

Przepuściły też najnowsze malware o nazwie Autolycos, które udało się wykryć specjalistom ds. bezpieczeństwa. Robak potajemnie zapisuje użytkownika do kosztownych usług abonamentowych, obciążając jego kartę płatniczą dużymi kwotami. Posiadacz smartfona może więc zostać niemiło zaskoczony, gdy pod koniec miesiąca dowie się ile pieniędzy znikło z jego konta.

Robaka wykryto już w czerwcu zeszłego roku i w tym samym czasie zgłoszono Google. Amerykański koncern potrzebował jednak ponad pół roku, by usunąć go ze swego sklepu. Co więcej, zrobił to niedokładnie, gdyż pozostawił dwie aplikacje zawierające wirusa.

Robak znajduje się w aplikacjach, których listę znajdziecie poniżej, więc jeśli posiadacie którąś z nich, to powinniście jak najszybciej ją odinstalować.

Vlog Star Video Editor
Creative 3D Launcher
Wow Beauty Camera
Gif Emoji Keyboard
Freeglow Camera 1.0.0
Coco Camera v1.1

Zapraszam też do polubienia naszego profilu na Facebooku.

android-majjgh

Źródło

You may also like...