Mario Kart towarzyszy nam w Google Maps

Z okazji dzisiejszego Dnia Mario, Google oraz Nintendo postanowiły zrobić niespodziankę fanom wąsatego hydraulika. W Google Maps pojawił się więc Mario Kart, umożliwiający nawigowanie po mapie za pomocą kultowej postaci siedzącej w gokarcie.

Miliony fanów Mario z całego świata, mogą dziś skorzystać z kolejnej atrakcji związanej z najbardziej rozpoznawalną postacią koncernu Nintendo. Każdego roku, w dniu 10 marca odbywa się bowiem Dzień Mario.

Z tej okazji, Nintendo oraz Google przygotowały ciekawą atrakcję dla jego fanów, w ramach której możemy bawić się wąsatym hydraulikiem siedzącym za kierownicą gokarta. Wystarczy tylko uruchomić usługę Google Maps, gdzie znajdziemy funkcję o nazwie Mario Time. Oczywiście musimy wpierw aplikację zaktualizować do najnowszej wersji, aby móc z niej skorzystać.

Gdy już to zrobimy, będziemy mogli podróżować po mieście z Mario. Mówiąc ściślej, standardowa strzałka wskazująca naszą lokalizację na mapie, zostanie zastąpiona ikoną przedstawiającą popularnego bohatera. Oczywiście zmiana jest w pełni opcjonalna i jeśli nie lubimy hydraulika, możemy pozostać przy standardowej ikonce.

Funkcja dostępna jest w Google Maps na iOS oraz Androida, zaś aby z niej skorzystać, należy kliknąć na “?” zlokalizowany w dolnym prawym rogu ekranu. Dodam, że atrakcja jest czasowa i będzie dostępna tylko przez najbliższy tydzień. Potem ikona samodzielnie powrócić do standardowej wersji.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...