Mark Zuckerberg najlepiej opłacanym prezesem w USA

Mark Zuckerberg to przykład pokazujący jak można osiągnąć ogromny sukces praktycznie z niczego. Nie dość, że jest właścicielem największego na świecie portalu społecznościowego, posiadającego 1,2 miliarda użytkowników, to jest także najlepiej zarabiającym prezesem w Stanach Zjednoczonych.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy GMI Ratings, Zuckerberg znalazł się na szczycie zestawienia 10 najlepiej zarabiających prezesów w USA, wzbogacając się w ubiegłym roku łącznie o 2,28 miliarda dolarów. Na tę niebotyczną kwotę złożyła się nie tylko pensja, która stanowiła niewielki ułamek sumy, lecz przede wszystkim posiadane przez Marka akcje swej firmy.

W zestawieniu jedynie dwóch prezesów zarobiło w 2012 roku powyżej miliarda, natomiast żadna inna osoba nie zgromadziła na swym koncie więcej, niż 100 milionów dolarów.

W zestawieniu na miejscu 5 znalazł się Tim Cook, szef koncernu Apple, natomiast na dziewiątej pozycji uplasował się Marc Benioff, szef koncernu Sales. Na liście pojawiło się też nazwisko Jeffrey’a Weindera, szefa portalu Linkedln, który zarobił łącznie 78 milionów dolarów.

Źródło: Gmiratings.com

You may also like...