McLaren Senna w niesamowitej wersji wykonanej z klocków LEGO

McLaren Senna to jeden z najbardziej pożądanych hipersamochodów. Teraz powstała jednak zupełnie nowa jego wersja, wykonana w całości z klocków LEGO.

Klocki LEGO to nie tylko zabawki dla dzieci, a często także dla dorosłych. Jest to również świetny budulec do tworzenia różnego rodzaju modeli. Są to nie tylko także gadżety jak gigantyczny Sokół Millenium, gdyż ostatnio coraz częściej tworzy się z nich samochody.

W zeszłym roku prezentowałem Porsche 911, wykonane w całości z popularnych klocków. Teraz powstał kolejny tego typu projekt, a jest nim replika hipersamochodu McLaren Senna. To wyjątkowo szybkie auto stworzone w hołdzie dla Ayrtona Senny, mistrza świata Formuły 1, który w 1994 roku zginął w wypadku.

McLaren Senna

Model stworzony z klocków jest repliką w skali 1:1. a więc wymiary są identyczne z prawdziwym. Jego wykonanie było więc sporym wyzwaniem, a zajęli się tym specjaliści z McLarena, którzy poświęcili na to łącznie około 5000 godzin. Do stworzenia tego modelu wykorzystano niemal 500 000 klocków, których masa sprawiła, że replika waży znacznie więcej niż prawdziwe auto. Model waży aż 1600 kg, a więc niemal 530 kg więcej od masy samochodu.

McLaren Senna

Oczywiście odtworzono go w najdrobniejszych detalach, nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. Co ciekawe w kokpicie zastosowano prawdziwy fotel oraz kierownicę, a więc można w modelu naprawdę usiąść. Dodatkowo po wciśnięciu przycisku rozrusznika, słyszymy symulację ryku silnika. To nie wszystko. Model posiada również działające oświetlenie i w pełni funkcjonalny system inforozrywki.

McLaren Senna

Dodam, że nie jest to pierwszy model auta stworzony przez McLarena we współpracy z firmą LEGO. Poprzednio wykonano replikę modelu 720S, jednak liczba użytych klocków była o niemal 200 tys. mniejsza.

McLaren Senna

McLaren Senna

McLaren Senna

McLaren Senna

Źródło: Mclaren.press

You may also like...