Mechaniczna klawiatura z klocków LEGO

Mechaniczna klawiatura to bardzo przydatny gadżet nie tylko do zabawy, ale i codziennej pracy. Jest jednak grupa użytkowników, która uwielbia je modyfikować.

Należy do nich m.in., youtuber JK Brickworks, który zaprezentował na swym kanale bardzo ciekawą modyfikację takiej klawiatury, do której wykorzystał popularne klocki LEGO. W ten sposób całkowicie zmienił jej wygląd.

Bazą dla modyfikacji, której nie znajdziecie w żadnym sklepie, jest mechaniczna klawiatura firmy Cooler Master. Bazuje na popularnych przełącznikach Cherry MX Brown, które użytkownicy uważają za najbardziej uniwersalne. Nieźle spisują się bowiem podczas zabawy grami komputerowymi, ale też nadają się do codziennej pracy. Można bowiem łatwo kontrolować moment reakcji klawisza na nacisk, więc pisze się na niej szczególnie wygodnie.

Modder zmienił jednak standardowe klawisze, zastępując je klockami LEGO. Oczywiście nie są to prawdziwe klocki, gdyż te nie pasowałyby do klawiatury. Na drukarce 3D stworzył więc specjalne klawisze, które tylko z zewnątrz je przypominają. Klawisze więc działają, a dzięki temu cała modyfikacja wygląda jakby została zbudowana z małych elementów.

Proces tworzenia klawiatury możecie zobaczyć na poniższym wideo. Widać na nim jednak, że wynalazek nie jest funkcjonalny, gdyż na klawiszach nie ma liter. Na pewno wygląda jednak bardzo interesująco. A więcej informacji na temat tego gadżetu, znajdziecie bezpośrednio na stronie autora.

Mechaniczna klawiatura

Źródło: Jkbrickworks.com

You may also like...