Meizu zapowiada pierwszą konsolę przenośną z Windowsem; premiera już w czwartek

Firma Meizu zapowiedziała pierwszą konsolę przenośną Meizu PANDAER. Sprzęt będzie miał swą premierę już 9 czerwca, a prezentacja odbędzie się w sieci.

Wielu producentów smartfonów nie ogranicza się tylko do jednej branży i próbuje swych sił na nowych polach. Xiaomi ma w swej ofercie m.in., sprzęt AGD i RTV, natomiast Oppo, podobnie jak OnePlus produkuje telewizory. Również firma Meizu nie będzie już ograniczać się do telefonów i w tym tygodniu zaprezentuje swą pierwszą konsolę przenośną.

Produkt nazywa się Meizu PANDAER, a jego prezentacja odbędzie się 9 czerwca, a datę potwierdza opublikowana właśnie ulotka promocyjna. Jej transmisję będziemy mogli zobaczyć w internecie. Konsola nie jest to jednak samodzielnym dziełem Meizu, lecz sprzętem stworzonym we współpracy z firmą AYANEO, która ma już na tym polu spore doświadczenie. Producent opisuje sprzęt jako najcieńszą na świecie konsolę z OLED’em oraz systemem Windows.

Na razie nie znamy oficjalnych szczegółów specyfikacji technicznej. Nieoficjalnie mówi się jednak o obecności 7-calowego wyświetlacza OLED, którego rozdzielczości na razie nie znamy. Będzie także wydajny procesor AMD Ryzen 7 5825U, połączonego z 16 GB lub 32 GB pamięci LPDDR4x RAM. Możemy też spodziewać się dyski SSD NVMe o pojemności 1 TB lub 2 TB, na którym będziemy mogli zainstalować swe gry.

Taka konfiguracja z pewnością zagwarantuje wysoką płynność uruchamianych gier, ale można założyć, że konsola nie będzie tania. Konkurencyjny sprzęt z podobnym wyposażeniem kosztuje bowiem w granicach 1000 dolarów, czyli tyle ile niezły laptop. Pojutrze przekonamy się więc na ile Meizu PANDAER będzie konkurencyjne cenowo w stosunku do innych konsol.

Meizu PANDAER

Źródło

You may also like...