Microsoft definitywnie kończy z Lumią

Jak wynika z medialnych doniesień, już w grudniu bieżącego roku Microsoft może definitywnie zakończyć swą przygodę ze smartfonami należącymi do rodziny Lumia. Źródła twierdzą, że wówczas ogłoszony zostanie koniec ich sprzedaży.

Nie da się zaprzeczyć, że smartfony z Windowsem Phone oraz Windowsem 10, nie są najbardziej pożądanym produktem i konsumenci znacznie chętniej wybierają sprzęt z Androidem lub iOS.Szefostwo firmy z Redmond zaczyna to rozumieć i jeśli wierzyć anonimowemu źródłu, już w grudniu zostanie ogłoszone zakończenie sprzedaży smartfonów z rodziny Lumia. Na razie nie wiadomo dokładnie co dokładnie oznacza zapowiedź zakończenia sprzedaży. Można się jednak domyślać, że firma zdecyduje się zakończyć ich produkcję i być może obniżyć ceny, by pozbyć się magazynowych zapasów. Takie modele jak Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 i Lumia 950 XL znikną więc z rynku.

Trudno też powiedzieć, czy oznacza to również definitywny koniec przygody Microsoftu ze smartfonami. Wprawdzie chodzą słuchy, że koncern planuje wprowadzić na rynek Surface Phone, ale jego losy są wciąż niejasne.

Źródło: Winbeta.orgYou may also like...