Microsoft Edge zmienia się w czytnik eBooków

Microsoft udostępnił właśnie sporą aktualizację dla swej przeglądarki Microsoft Edge na platformę iOS. Aktualizacja spodoba się przede wszystkim miłośnikom literatury, gdyż zmienia ją w czytnik eBooków.

eBooki wprawdzie wbrew prognozom nie wypchnęły z rynku tradycyjnych książek, ale wiele osób wciąż bardzo chętnie je czyta. Najwygodniej jest oczywiście używać do tego dedykowanego eReadera, ale można też użyć smartfona. Szczególnie, że oferują one coraz więcej narzędzi, które podnoszą komfort takiego czytania.

Jednym z takich narzędzi stała się właśnie przeglądarka Microsoft Edge w wersji na iOS. Microsoft udostępnił bowiem sporą aktualizację, która wprowadza od dawna oczekiwaną funkcję. Umożliwia ona czytanie ebooków zakupionych w Microsoft Store.

Należy jednak pamiętać, że funkcja jest na razie na bardzo wczesnym etapie rozwoju i ma nieco ograniczone możliwości. Nie oferuje bowiem zakładek oraz możliwości robienia notatek. Ale producent zapewnia, że wszystko to zostanie uzupełnione w kolejnych aktualizacjach, które firma udostępni w niedalekiej przyszłości.

Jeśli więc posiadacie iPhone’a lub iPada, na których chcielibyście czytać książki, to najnowszą wersję przeglądarki znajdziecie w App Store.

Microsoft Edge

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...