Microsoft zapłaci hakerom krocie za włamanie

Microsoft uruchomił kolejny program wyszukiwania luk we własnych usługach. Za złamanie zabezpieczeń firma zapłaci nawet 100 tys. dolarów.

Wielkie firmy technologiczne od lat prowadzą programy polowania ma bugi, których celem jest usprawnienie działania oraz lepsze zabezpieczenie usług i oprogramowania. Koncerny zachęcają wówczas hakerów do sprawdzenia tychże zabezpieczeń, płacąc im niemałe pieniądze za wykryte luki.

Takie programy posiada również firma z Redmond, która właśnie uruchomiła kolejny pod nazwą Identity Bounty Program. Jego zadaniem jest wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach oprogramowania i usług, za które można otrzymać od 500 do aż 100 tys. dolarów. Hakerzy uczestniczący w programie, muszą oczywiście nie tylko wykryć błąd, ale też dostarczyć sposób na jego załatanie. Dopiero wówczas mogą liczyć na wynagrodzenie za swoją pracę.

Za odkrycie mniej znaczących luk, kwoty są oczywiście odpowiednio niskie, ale jeśli komuś uda się obejść wieloskładnikowy system autoryzacji, może rozbić bank. Microsoft zapłaci mu wówczas 100 tys. dolarów.

Częścią programu jest również aplikacja autoryzacyjna Microsoft Authenticator dostępna na Androida oraz iOS. Umożliwia użytkownikom smartfonów wygodne logowanie do swych usług nawet bez hasła, maksymalnie upraszczając cały proces. Informuje także użytkownika gdy ktoś próbuje zalogować się do jego konta. Dzięki temu jego posiadacz może znacznie sprawniej reagować na próbę włamania.

Szczegóły nowego programu znajdziecie na tej stronie.

Microsoft

Źródło: Microsoft.com

You may also like...