Microsoft HoloLens znalazło zastosowanie w amerykańskiej armii

Amerykańska armia nawiązała współpracę z Microsoftem w celu wykorzystania popularnych gogli Microsoft HoloLens. Specjalna wersja tego urządzenie posłuży żołnierzom.

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się niezwykle nowoczesne gogle AR o nazwie Microsoft HoloLens. Produkt oferujący ogromne możliwości łączenia cyfrowego obrazu z rzeczywistym światem, od razu znalazł wiele zastosowań w różnych dziedzinach gospodarki. Teraz natomiast przyda się amerykańskiej armii, która planuje wyposażyć w nie swych żołnierzy.

Dowództwo amerykańskich sił zbrojnych nawiązało współpracę z Microsoftem, której efektem będzie produkcja specjalnej wersji gogli. Nowy gadżet nazywa się Integrated Visual Augmentation System (IVAS) i po 24 miesiącach prac rozwojowych, przechodzi właśnie od fazy prototypu, do fazy produkcji, a następnie trafi na pole walki. IVAS bazuje na goglach HoloLens, które poprzez chmurę Microsoft Azure będą dostarczały żołnierzom różnego rodzaju usługi. Dzięki temu staną się nie tylko skuteczniejsi na polu walki, ale też będą bardziej bezpieczni.

Celem programu jest zapewnienie zwiększonej świadomości sytuacyjnej poprzez umożliwienie wymiany informacji i podejmowania decyzji w szeregu potencjalnych scenariuszy. Microsoft nie zdradził szczegółów na temat danych, jakie system przekaże żołnierzom. Wiemy jedynie tyle, że urządzenie będzie wyposażone w szereg kamer i sensorów, a także niewielki ekran umieszczony bezpośrednio nad polem widzenia żołnierza.

Nie wiadomo też dokładnie kiedy armia zdecyduje się wdrożyć nowy gadżet do użytku. Trudno też powiedzieć, czy wyposaży w nie wszystkich żołnierzy, czy tylko określone jednostki które wykorzystają gogle w konkretnych misjach.

Microsoft HoloLens

Źródło

You may also like...