Microsoft mógł ujawnić datę premiery oczekiwanej gry GTA 6

Niewykluczone, że Microsoft ujawnił datę premiery najnowszej odsłony popularnej serii Rockstara – GTA 6. Według koncernu tytuł może się ukazać na rynku już w 2024 roku.

Fani serii Grand Theft Auto z pewnością nie mogą się już doczekać premiery kolejnej odsłony, tym bardziej że, ostatnia część pojawiła się w 2013 roku. Tytuł wprawdzie wciąż bije rekordy sprzedaży, zaś Rockstar znany jest z absurdalnie długiej pracy nad swymi projektami. Można więc sądzić, że na grę przyjdzie nam poczekać jeszcze bardzo długo. Tymczasem jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, premiera GTA 6 może wcale nie być tak odległa jaką sądzimy. Jej datę ujawnił bowiem Microsoft.

GTA 6 może zadebiutować w 2024 roku

Amerykański gigant przejął niedawno koncern Activision-Blizzard, co przykuło uwagę brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Ten wszczął dochodzenie w sprawie wielomiliardowej umowy, które spowodowało błyskawiczną reakcję Microsoftu. Gigant z Redmond bronił się w przekazanych CMA dokumentach, wyjaśniających kwestie dostępności popularnych marek na platformy Sony.

Co ciekawe, można w nich także znaleźć informacje na temat GTA 6, a konkretnie wskazówkę dotyczącą terminu premiery. Na 24 stronie dokumentu znajduje się zdanie mówiące iż “Wyczekiwana Grand Theft Auto VI (GTA 6) ma zostać wydana w 2024 roku“.

GTA 6

Biorąc pod uwagę ścisłą współpracę Rockstara i Microsoftu, ta informacja może być prawdziwa. Firma jest jednak objęta dochodzeniem CMA, więc trudno powiedzieć na ile wzmianka jest wiarygodna.

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że GTA 6 pojawi się w sprzedaży w 2025 roku, więc 2024 rok też jest całkiem prawdopodobny. Tym bardziej że, Rockstar miałby wtedy aż 11 lat na doszlifowanie swej produkcji. Oczywiście nie da się też wykluczyć, że firma potwierdzi premierę w 2024 roku, ale jej debiut może się opóźnić.

Trudno bowiem oczekiwać od producenta, że zarżnie kurę znoszącą złote jaja, jaką jest GTA 5, na rzecz nowej produkcji. Dotychczas gra sprzedała się bowiem w ponad 170 mln egzemplarzy, stając się najchętniej kupowanym tytułem wszech czasów. Przyniosła twórcom gigantyczne zyski, nie tylko z egzemplarzy samej gry, ale też sieciowego trybu GTA Online. Rockstar z pewnością nie będzie się spieszył z premierą nowej odsłony, gdyż nadal zarabia na GTA 5.

Aktualizacja:

Microsoft skomentował informacje o rzekomym ujawnieniu daty premiery oczekiwanej gry. Firma twierdzi, że opiera się ona na przeciekach i nie jest oficjalnym terminem jej wydania. Okazuje się, że prawnicy firmy oparli tę informację na pogłosce z serwisu TechRadar, nie zaś na konkretnych ustaleniach. Dlatego są to jedynie prognozy. Oczywiście sam Microsoft dokładnie wie kiedy GTA 6 pojawi się na rynku. Nie może tego jednak ujawnić, gdyż jest to zastrzeżona informacja.

GTA 6

Źródło

You may also like...