Microsoft ostatecznie pożegna przeglądarkę Internet Explorer

Wkrótce Microsoft ostatecznie odeśle na emeryturę popularną niegdyś przeglądarkę Internet Explorer. Jej wsparcie zakończy się 15 czerwca 2020 roku.

W początkach ery internetu, dostęp do stron WWW zapewniała nam przeglądarka Internet Explorer, która całkiem nieźle sprawdzała się w tej roli. Było to narzędzie proste i funkcjonalne, choć oczywiście posiadało swoje wady. Nie miało jednak praktycznie żadnej konkurencji, więc niejako byliśmy skazani na korzystanie z niego.

Czasy się jednak zmieniały i zaczęły pojawiać się nowe, znacznie lepsze przeglądarki, więc dzieło Microsoftu powoli zaczęło odchodzić w niebyt. Nie oznacza to jednak, że całkowicie znikło z rynku. Wprawdzie zwykli użytkownicy przestali z niej korzystać, to nadal była bardzo popularna w przedsiębiorstwach.

Wiele osób przyzwyczajonych przez lata do swej przeglądarki nie chciało jej zmieniać i uczyć się obsługi nowej. Microsoft poszedł im więc na rękę i parę lat temu wyposażył nową przeglądarkę Microsoft Edge w specjalny tryb IE. Wspiera on stare kontrolki ActiveX oraz obsługuje stare wersje stron, wciąż używane przez wiele firm. Microsoft obiecał wspieranie tego trybu co najmniej do 2029 roku.

Żywot Internet Explorer zastąpionego parę lat remu przeglądarką Edge, musiał wreszcie dobiec końca i Microsoft ogłosił właśnie kiedy to nastąpi. Koncern potwierdził, że 15 czerwca 2020 roku ostatecznie zakończy wsparcie starej przeglądarki.

Internet Explorer

Źródło

You may also like...