Microsoft tworzy składany komputer. Premiera w przyszłym roku

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat nowego, składanego komputera Microsoftu. Urządzenie będzie miało procesor Intela, a do sprzedaży trafi w przyszłym roku.

Pomysł na składane smartfony z elastycznymi wyświetlaczami, na razie nie chwycił. Premierę Samsunga Galaxy Fold przesunięto prawdopodobnie na sierpień, natomiast Huawei Mate X, pojawi się dopiero jesienią. Ta koncepcja spodobała się jednak producentom komputerów przenośnych, którzy także mają zamiar ją wykorzystać.

W maju Lenovo zaprezentowało prototyp pierwszego na świecie składanego laptopa, a podobny sprzęt ma w planach również Microsoft. O nowym projekcie firmy z Redmond, na przestrzeni ostatnich lat słyszeliśmy już wielokrotnie, lecz jak dotąd bez żadnych konkretów. Ostatnio pojawiła się jednak informacja, że koncern zorganizował wewnętrzny pokaz jego możliwości, co wskazuje na kontynuację prac nad urządzeniem.

Najnowsze doniesienia magazynu Forbes, dostarczają nam kolejnych szczegółów na jego temat. Dowiadujemy się z nich, że nowy produkt będzie posiadał dwa 9-calowe wyświetlacze o proporcjach 4:3. Jego sercem będzie natomiast procesor Intel Lakefield SoC, wyprodukowany z użyciem 10 nm litografii.

Co ciekawe urządzenie będzie miało nieprzerwaną łączność z siecią, choć na razie nie wiadomo czy wykorzysta w tym celu standard LTE czy też 5G. Sprzęt funkcjonować ma natomiast na platformie Windows Core OS, z możliwością uruchamiania aplikacji dla Androida.

Na premierę nowego składanego komputera musimy jednak trochę poczekać. Wstępnie ustalono ją na pierwszą połowę przyszłego roku. Producent ma więc jeszcze sporo czasu, by dopracować wszystkie szczegóły techniczne swego sprzętu.

składanego komputera

Źródło: Forbes.com

You may also like...