Miliard smartfonów jeszcze w trzecim kwartale

To, że rynek telefonii komórkowej rozwija się w tak szybkim tempie, nikogo już nie dziwi. Ale nie każdy wie, że nowe smartfony przybywają bardzo szybko.

Z badań firmy Strategy Analytics wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat, liczba smartfonów wzrosła tak bardzo, iż w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego, na całym świecie powinno być ich ponad miliard. Jak wynika z wcześniejszych danych, w analogicznym okresie ubiegłego roku, smartfonów na rynku było 708 milionów, jednak już w drugim kwartale 2012 nastąpił znaczny wzrost i wówczas zrobiło się ich już 959 milionów.

Strategy Analytics uważa, że za wciąż rosnącą liczbą smartfonów w rękach konsumentów, odpowiadają spadające ceny, a także rozwój i poprawa infrastruktury ułatwiającej korzystanie z ich funkcjonalności. Poza tym dla wielu producentów smartfony stają się podstawowym produktem, co jeszcze bardziej podnosi ich popularność.

Jeśli przewidywania analityków się potwierdzą, będzie to oznaczać, że u jednego na siedmiu mieszkańców naszej planety, znajdziemy w kieszeni jakiś model smartfona.

Źródło: ZDnet.com

You may also like...