Minisforum MC560 kompaktowym mini-PC o dużych możliwościach

Firma Minisforum zaprezentowała najnowszy komputer klasy mini-PC o nazwie Minisforum MC560. Sprzęt oferuje całkiem niezłe wyposażenie, zapewniające mu spore możliwości.

Rynek komputerów klasy mini-PC rozwija się w coraz szybszym tempie. Co chwila pojawiają się nowe modele, oferowane również przez firmy, które dotychczas nie były obecne w tej branży, takie jak Xiaomi. Chiński koncern zaprezentował wczoraj swój pierwszy komputer tej klasy o nazwie Xiaomi Mini Host.

Równie ciekawą propozycję w tej materii ma firma Minisforum, będąca dostawcą kompaktowych komputerów dla domu, biura oraz graczy. Jej najnowszym dziełem jest Minisforum MC560, który oferuje połączenie funkcjonalności laptopa oraz desktopa. Dzięki niewielkim rozmiarom (jego wymiary to 10,5 x 6,7 x 15 cm) jest mobilny, co umożliwia korzystanie z niego w dowolnym miejscu. Natomiast specyfikacja techniczna gwarantuje funkcjonalność potrzebną również do bardziej wymagających zadań.

Minisforum MC560
Źródło: Minisforum

Pod maską tego modelu pracuje 6-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 5 5600U, połączony z maksymalnie 64 GB pamięci DDR4-3200. Chipset współpracuje z układem graficznym Radeon RX Vega 7, który może obsługiwać dwa monitory o rozdzielczości 4K. Producent zadbał też o bezprzewodową łączność w postaci WiFi 6E, natomiast komunikację z akcesoriami zapewnia obsługa Bluetooth 5.2.

Minisforum MC560
Źródło: Minisforum

Na wyposażeniu sprzętu mamy m.in., również HDM, USB 3.2, Gigabitowy Ethernet, a także stereofoniczne głośniki oraz 3,5 mm gniazdo audio. Ciekawostką jest wbudowana w obudowę kamera internetowa obsługująca HDR mająca 94-stopniowe pole widzenia, która w połączeniu z dwoma mikrofonami świetnie nadaje się do wideokonferencji.

Minisforum MC560
Źródło: Minisforum

Kamera rejestruje obraz w jakości 2.5K z prędkością 30 kl/s., ale jeśli chcemy uzyskać lepszą jakość obrazu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by podpiąć webam 4K. W rozmowach wideo z pewnością pomocna będzie także obsługa technologii formowania wiązki, która poprawia redukcję szumów, poprawiając jakość rozmowy.

Producent na razie nie zdradził kiedy Minisforum MC560 pojawi się w sprzedaży oraz ile będzie kosztował.

Źródło

You may also like...