Mitsubishi zaprezentowało autonomicznego strażaka

Inżynierowie japońskiej firmy Mitsubishi opracowali autonomiczną armatkę strażacką. Nowa technologia znacznie podniesie bezpieczeństwo strażaków walczących z ogniem.

Praca strażaka jest wyjątkowo niebezpieczna, gdyż podczas gaszenia pożarów mogą się zdarzyć różne sytuacje. Firmy opracowują więc nowoczesny sprzęt, który zwiększy bezpieczeństwo specjalistów walczących z ogniem. Jeden z najnowszych pomysłów w tej materii, zaprezentowali właśnie inżynierowie Mitsubishi Heavy Industries.

Opracowali bowiem dwa nowe urządzenia, mianowicie armatkę wodną oraz wąż doprowadzający do niej wodę. Oba elementy są zrobotyzowane i mogą zapewnić strażakom nieocenioną pomoc w przypadku gaszenia pożarów w niebezpiecznych miejscach, jak fabryki chemiczne.

Pierwszym elementem zestawu jest Water Cannon Robot, czyli armatka wodna. To autonomiczne działko wodne z możliwością samodzielnego przemieszczania się, przeznaczone do gaszenia dużych pożarów. Jest w stanie wystrzeliwać do 4000 litrów wody na minutę o ciśnieniu 1 MPa. Natomiast drugim elementem jest Hose Extension Robot, czyli wąż dostarczający wodę do działka. Automatycznie rozkłada się na długość około 300 metrów, zaopatrując ciągły dopływ wody. Oba urządzenia ściśle ze sobą współpracują i mogą nie tylko uczestniczyć w akcjach gaśniczych. Ale też można je wykorzystać do monitorowania wybranego obszar, a wówczas zareagują w razie pojawienia się ognia.

Działanie nowego, zrobotyzowanego strażaka, możecie zobaczyć na poniższym wideo. Już niebawem nowa technologia powinna być dostępna dla wszystkich chętnych.

Mitsubishi

Źródło: Mhi.com

You may also like...