MIUI 12 zadebiutował na 13 smartfonach Xiaomi

Zapowiedziany w kwietniu bieżącego roku interfejs MIUI 12, trafił właśnie na smartfony Xiaomi. Producent udostępnił go 13 swym modelom, w tym także najnowszemu Redmi K30.

W kwietniu Xiaomi zapowiedziało po raz pierwszy swą najnowszą nakładkę interfejsu użytkownika MIUI 12. Od tamtej pory firma udostępniała kolejne jego wersje beta, modelom z Chin oraz zachodnich rynków. Dziś natomiast producent udostępnił pełną wersję interfejsu, którą na początek otrzymało 13 modeli. Na razie trafiła tylko do chińskich użytkowników.

Interfejs otrzymały takie smartfony, jak:

Mi 10 Pro
Mi 10
Mi 10 Youth Edition
Mi 9 Pro 5G
Mi 9 Explorer Edition
Mi 9
Redmi K30 Pro Zoom Edition
Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G
Redmi K30
Redmi K20 Pro Exclusive Edition
Redmi K20 Pro
Redmi K20

MIUI 12 przynosi wiele nowych funkcji

MIUI 12 oferuje przede wszystkim nowy interfejs, wykorzystujący framework, oferujący rzeczywiste oświetlenie i cienie, zaawansowane mieszanie kolorów, rozmycia obrazu w czasie rzeczywistym, anty-aliasing dla ekranów o zaokrąglonych rogach itp.

Pojawiły się również nowe animacje systemowe, których czas trwania zależy od interakcji użytkownika. Dodano też kilka tapet oraz usprawniono opcje prywatności. Użytkownik dzięki temu wie, kiedy aplikacja próbuje uzyskać dostęp do jego lokalizacji, mikrofonu lub kamery. System pokazuje ponadto historię użytkowania telefonu oraz logi dotyczące uprawnień, o które prosiły poszczególne aplikacje.

Nowością jest funkcja podobna do Sign-in with Apple, ułatwiająca logowanie do usług i aplikacji. System tworzy wirtualną tożsamość przeznaczoną dla aplikacji, którą użytkownik w każdej chwili może zmienić. W ten sposób nie musi podawać niechcianym aplikacjom swych prawdziwych danych.

Nowy asystent ułatwi życie niepełnosprawnym

Poprawiono również wielozadaniowość, poprzez tryb obrazu w obrazie oraz dodano specjalnego asystenta będącego alternatywą dla Google Duplex. To wirtualny asystent umożliwiający np., wykonywanie połączeń, co z pewnością przyda się osobom niepełnosprawnym.

MIUI 12 posiada też wiele funkcji związanych ze zdrowiem. Może automatycznie rejestrować przez cały dzień naszą aktywność fizyczną, jak spacery, bieganie, jazda na rowerze, wchodzenie po schodach itp. Co więcej, funkcja nie ma specjalnie dużych wymagań dotyczących energii, cały dzień jej działania zużyje tylko 1% baterii.

Globalna dystrybucja nowego interfejsu powinna rozpocząć się już niebawem.

MIUI 12

Źródło

You may also like...