Mobilna rewolucja w podróżowaniu

Teraz także posiadacze telefonów z systemem iOS mogą w wygodny sposób wyszukiwać i dodawać przejazdy. W markecie Apple Store została udostępniona aplikacja mobilna BlaBlaCar i już jest na czwartym miejscu wśród najchętniej pobieranych bezpłatnych aplikacji.

Serwis BlaBlaCar łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tym samym kierunku. Aplikacja mobilna BlaBlaCar umożliwia z poziomu smartfona wyszukiwanie wolnych miejsc w samochodach na interesujących danego użytkownika trasach, a także oferowanie przejazdów. System wewnętrznych wiadomości prywatnych ułatwia szybki kontakt między kierowcami i pasażerami, a funkcja click-to-call pozwala za pomocą jednego ruchu połączyć się telefonicznie z innym użytkownikiem. Dzięki geolokalizacji natomiast można łatwiej wyszukiwać przejazdy w swojej okolicy.

Trzy tygodnie temu aplikacja BlaBlaCar zadebiutowała również w Google Play. – Widzimy, że rynek wręcz czekał na taką aplikację, bo po niespełna miesiącu od premiery została ona pobrana już ponad 20 tysięcy razy – mówi Michał Pawelec z polskiego zespołu BlaBlaCar. – W Google Play zajmuje ona w tej chwili piąte miejsce wśród najpopularniejszych aplikacji z kategorii „Podróże i informacje lokalne”, zaś w AppStore już teraz jesteśmy na czwartym miejscu w Polsce – cieszy się Pawelec. Z bezpłatnej aplikacji BlaBlaCar bardzo chętnie korzystają też Europejczycy – w całej Europie została pobrana już przez ponad 2 miliony użytkowników.

Aby zacząć oszczędnie podróżować, wystarczy pobrać ją z Apple Store lub Google Play i zarejestrować się w serwisie. Ponadto od kilku miesięcy działa też wygodniejsza mobilna wersja strony.

Źródło: Blablacar.pl

You may also like...