Mobilne Fortnite Battle Royale bije rekordy popularności

Fortnite Battle Royale pojawiło się na platformę iOS zaledwie kilka dni temu, a już bije rekordy popularności. Gra jest na szczycie zestawienia pobieranych tytułów w 13 krajach i w ciągu 4 dni zarobiła 1,5 mln dolarów.

Fortnite Battle Royale to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier na rynku. Tytuł tylko na Xboxa One ma już ponad 5 mln użytkowników, a ponad 20 mln bawi się nim także na pecetach.

Epic Games chce jednak zwiększyć popularność swej flagowej produkcji, dlatego właśnie udostępnił ją na smartfony. Na razie mogą ją pobierać użytkownicy platformy iOS, a niebawem pojawi się także na Androida. Już teraz można jednak zaryzykować stwierdzenie, że tytuł odniesie ogromny sukces.

Wersja iOS znalazła się na szczycie najchętniej pobieranych gier w 13 krajach. Jest to imponującym osiągnięciem zważywszy na fakt, że tytuł jest dostępny na razie tylko na zaproszenie. Jest jeszcze wielu chętnych, którzy czekają na możliwość jego otrzymania i wypróbowanie nowej produkcji. Dobrą wiadomością jest to, że produkcja wspiera zabawę cross-platformową, a więc mogą ze sobą wspólnie grać posiadacze pecetów oraz konsol, jednakże bez możliwości zabawy pomiędzy Xboxem One i PS4.

Gra okazała się także sukcesem finansowym. W ciągu czterech dni zarobiła łącznie 1,5 mln dolarów, dzięki czemu zostawiła w tyle wiele podobnych produkcji. Uległa jednak takim tytułom jak Pokemon Go oraz Clash Royale. Pierwsza z nich w tym samym czasie zarobiła 4,9 mln dolarów, druga natomiast 4,6 mln dolarów.

Fortnite Battle Royale

Źródło: Sensortower.com

You may also like...