Mocny start konsoli Xbox One X w UK

Kilka dni temu w sklepach pojawił się Xbox One X, najmocniejsza konsola Microsoftu. Sprzęt świetnie sprzedaje się w UK, choć nie kosztuje mało.

Microsoft przegrywa batalię konsol obecnej generacji, a jego Xbox One sprzedaje się znacznie słabiej niż konkurencyjne PlayStation 4. Firma postanowiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wprowadziła więc na rynek oczekiwany model Xbox One X, który dostępny jest w polskich sklepach w cenie 2169 zł.

Jest to bez wątpienia najmocniejsza konsola na rynku, która nie tylko pozwala bawić się w rozdzielczości 4K. Posiada również odtwarzacz płyt Ultra HD Blu-ray oraz obsługuje standard HDR10. Oferuje także dźwięk w Dolby Digital 5.1, True HD oraz Dolby Atmos, zapewniając graczom niesamowite wrażenia słuchowe. Oczywiście warto kupić do niej telewizor 4K, ale to odrębna kwestia.

Nowy sprzęt amerykańskiej firmy radzi sobie zaskakująco dobrze. Choć jest to równocześnie najdroższa konsola na rynku, to w Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu sprzedała się w liczbie 80 tys. sztuk. Tym samym nie tylko dorównała konsoli Nintendo Switch, którą możecie kupić za 1422 zł, ale również pobiła PlayStation 4 Pro dostępną za 1584 zł. Sprzęt Sony w pierwszym tygodniu sprzedał się w 50 tys. sztuk, zaś uzyskanie poziomu 80 tys. sztuk zajęło mu miesiąc.

Naturalnie to tylko wyniki z Wielkiej Brytanii, więc trudno powiedzieć czy tak samo dobrze konsola będzie sobie radzić również na innych rynkach. Jest to jednak dobry początek.

Xbox One X

Źródło: Gamesindustry.biz

You may also like...