Moleskine Pen: długopis z digitalizacją tekstu

Znany producent notatników idzie z duchem czasu. Moleskine zapowiedziało właśnie kolejny produkt, który jest długopisem z funkcją digitalizacji wprowadzanego analogowo tekstu.

Choć masa ludzi używa do pisania klawiatur w komputerach lub smartfonach, to nadal istnieje spora grupa tradycjonalistów, preferująca zwykły długopis oraz notatnik. Do zrobienia szybkich notatek jest to bowiem najlepsze narzędzie, gdyż od razu jest pod ręką.

Późniejsza digitalizacja takich notatek, może jednak stanowić pewien problem. Trzeba bowiem posiadać skaner, albo smartfona z odpowiednią aplikacją. Firma Moleskine proponuje jednak gadżet, który to znacznie uprości. Produkt nazywa się Pen + Ellipse i jest połączeniem tradycjonalizmu z nowoczesnością. Innymi słowy jest to standardowy długopis z tuszem, który posiada wbudowane elektroniczne układy. Systemy te automatycznie wykrywają pisanie, konwertują tekst na postać cyfrową, a następnie przesyłają do smartfona lub tabletu.

Produkt z zewnątrz wygląda jak typowy długopis, więc można go łatwo z nim pomylić. Można go oczywiście napełniać tuszem, zaś port USB służy do ładowania wbudowanej baterii.

Pisak kosztuje 179 dolarów. Natomiast aplikację do jego obsługi pobierzemy w Google Play Store, Apple iTunes oraz Windows Store.

Moleskine

Źródło: Slashgear.com

You may also like...