Monitor w kształcie kopuły może zapewnić zupełnie nowe wrażenia

Firma TCL zaprezentowała nietypowy monitor, który może w niedalekiej przyszłości trafić do sprzedaży. Wyróżnia go nietypowy kształt, będący wycinkiem kopuły.

Zakrzywione monitory nie są w dzisiejszych czasach niczym niezwykłym, gdyż oferuje je wielu producentów. Dotychczas były to jednak urządzenia z panelami będącymi wycinkiem walca. Chińska firma TCL przygotowała jednak coś zupełnie nowego, gdyż pokazany właśnie prototyp jej najnowszego monitora, ma ekran będący wycinkiem kopuły.

Nowatorski monitor zapewni nowe wrażenia

Podczas targów DTC 2023, odbywających się w chińskim mieście Wuhan, firma zaprezentowała innowacyjny monitor dla graczy, który może zapewnić zupełnie nowe wrażenia. Zastosowany w nim 31” panel w technologii OLED, ma rozdzielczość 4K oraz 120 Hz odświeżanie obrazu, jednak najciekawszy jest jego kształt. W przeciwieństwie do tradycyjnych zakrzywionych monitorów, ten ma bowiem ekran wygięty nie tylko w poziomie, ale również w pionie.

Patrząc na udostępnione przez producenta zdjęcie, na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że takie rozwiązanie wygląda nieco dziwnie. Na razie trudno jednak cokolwiek powiedzieć na temat jego praktycznych zastosowań. W materiałach reklamowych producent twierdzi wprawdzie, że tak ukształtowany panel zapewnia „szerszą perspektywę 3D”. Ciężko jednak stwierdzić, czy podwójnie zakrzywiony ekran rzeczywiście przyniesie jakieś korzyści w porównaniu do standardowych zakrzywionych monitorów.

monitor
Źródło: TLC

Musimy więc poczekać, aż TLC oficjalnie wprowadzi go na rynek i pojawią się pierwsze testy pozwalające ocenić przydatność takiego rozwiązania. Monitor nie ma jeszcze ustalonej oficjalnej daty premiery, jednak w sprzedaży możemy oczekiwać go prawdopodobnie w drugiej połowie przyszłego roku. Na ten moment nie wiadomo też ile trzeba będzie zapłacić za tak nowatorski sprzęt.

Oprócz wspomnianego prototypu, firma zaprezentowała również 27-calowy panel o rozdzielczości 8K, który może bardzo przydać się grafikom. Na jej stoisku można było także obejrzeć monitor 8K, który ma przekątną ekranu wynoszącą aż 57”. Panel w technologii Mini-LED, dysponuje również 240 Hz odświeżaniem obrazu.

monitor
Źródło: TCL

You may also like...