Snapdragon Wear 3100 debiutuje w smartwatchu

Firma Mountblanc wprowadza do sprzedaży pierwszy smartwatch z procesorem Snapdragon Wear 3100. Model Montblanc Summit 2 nie jest jednak produktem tanim.

Jakiś czas temu Qulacomm zapowiedział nowy procesor dla urządzeń noszonych, mianowicie Snapdragon Wear 3100. Do sprzedaży trafił właśnie pierwszy smartwatch wykorzystujący nowy układ, który jest adresowany do bardzo majętnej klienteli. Luksusowy zegarek Montblanc Summit 2, kosztuje bowiem aż 995 dolarów.

Jego minimalistyczne wzornictwo oferuje dyskretną elegancję, która sprawia, że zegarek pasuje zarówno do zwykłego ubrania, jak i stylowego garnituru. Koperta o szerokości 42 mm dostępna jest w kilku wersjach wykończenia, a wykonana została ze stali szlachetnej lub tytanu. Producent oferuje też do wyboru 11 wymiennych pasków, które można łatwo dopasować do garderoby. Oczywiście zegarek jest wodoszczelny do głębokości 50 m.

Smartwatch posiada 1,2″ wyświetlacz AMOLED, a także 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci użytkowej. Funkcjonalność zapewnia mu natomiast platforma Wear OS, oferująca m.in., ponad tysiąc różnego rodzaju tarczek. W ten sposób możemy dopasować wygląd zegarka do indywidualnych preferencji.

Montblanc Summit 2 w standardowej, najtańszej wersji kosztuje 995 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się na topowy wariant o nazwie Milanese Edition, musimy zapłacić aż 1230 dolarów.

Montblanc Summit 2

Montblanc Summit 2

Montblanc Summit 2

Źródło: Montblanc.com

You may also like...