Moto G4, G4 Plus i Moto G4 Play oficjalnie ogłoszone

Należący do chińskiego Lenovo koncern Motorola, zapowiedział właśnie trzy oczekiwane modele smartfonów, mianowicie Moto G4, G4 Plus i Moto G4 Play.

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że Motorola przygotowuje nowe smartfony z rodziny G4. Producent właśnie dokonał oficjalnej prezentacji tych modeli, potwierdzając równocześnie, że do sprzedaży trafią już w czerwcu.Moto G4 i G4 Plus to nowa generacja ubiegłorocznego modelu Moto G 2015, w których największe zmiany dotyczą wyświetlacza. Poprzednio zainstalowany przez producenta ekran miał 5″ i rozdzielczość 720p. W nowych modelach jest on nieco większy, gdyż przekątna wynosi 5,5″, natomiast rozdzielczość wzrosła do 1080p. W porównaniu do pierwszej generacji Moto G, która miała 4,5″ wyświetlacz, jest to spory skok jakościowy.

W obu modelach zainstalowano ośmiordzeniowego Snapdragona 617 sprzężonego z 2 lub 4 GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej (2 GB/16 GB dla Moto G4 oraz 4 GB/32 GB dla Moto G4 Plus), którą można rozszerzyć kartą microSD. Bateria ma 3000 mAh, co powinno znacznie wydłużyć czas pracy urządzenia, zaś funkcja TurboPower pozwoli szybko ją ponownie naładować.

Różnice pomiędzy dwoma modelami dotyczą przede wszystkim kamer. Moto G4 posiada 13 Mpix kamerę tylną oraz 5 Mpix przednią. Nie znajdziemy tu natomiast czytnika odcisków palców. Moto G4 Plus ma z kolei 16 Mpix tylną kamerę z przysłoną f/2.0, oraz laserowy autofokus z detekcją fazy i posiada czytnik biometryczny.

Zupełnie innym modelem jest Moto G4 Play. Jest to niskobudżetowy produkt z 5″ ekranem 720p oraz Snapdragonem 410 i baterią 2800 mAh. Wyposażono go w odporną na zachlapania obudowę, zaś jego tylna kamera ma 8 Mpix.

Na brytyjskim rynku za Moto G4 trzeba będzie zapłacić 169 funtów, natomiast Moto G4 Plus kosztować ma 199 funtów. Moto G4 Play nie ma jeszcze ustalonej ceny.

Źródło: Ubegizmo.comYou may also like...