Moto X 2016 z nietłukącym ekranem

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie przedstawiające prototyp Moto X 2016, a także sugestia, że nowy smartfon otrzyma nietłukący wyświetlacz chroniony przez technologię Shattershield.

Wyświetlacz smartfona to jeden z jego najdroższych, a przy tym najdelikatniejszych elementów, które bardzo łatwo uszkodzić, dlatego chroni się go na wszelkie możliwe sposoby.Najbardziej powszechnymi są różnego rodzaju etui oraz hartowane szkła, jednak nie zawsze są to rozwiązania skuteczne. W tej kwestii największą przewagę nad rywalami ma Motorola, która stosuje od jakiegoś czasu technologię ochrony wyświetlacza o nazwie Shattershield.

Taki też system znajdzie się na pokładzie nowego modelu Moto X 2016, który będzie mieć 5,5″ ekran AMOLED o rozdzielczości Quad HD. W sieci pojawiło się właśnie kolejne zdjęcie tego modelu, które pokazuje obecność czytnika odcisków palców, jak również przedniej kamery z lampą błyskową.

Smartfon otrzyma też modularną budowę, umożliwiającą podłączanie dodatkowych akcesoriów, który bardzo będzie przypominać pomysł Project Ara, nad którym pracuje Google, a warto dodać, że został on wymyślony właśnie przez Motorolę. Oprócz tego możemy w nim oczekiwać Snapdragona 820, 3 lub 4 GB RAM’u, 13 Mpix kamerę tylną z optyczną stabilizacją obrazu oraz 2600 mAh baterię.

Źródło: Mobipicker.comYou may also like...