Motocyklowy kask z Androidem

Motocykliści poruszają się tak szybko, że na reakcję mają bardzo niewiele czasu, a przy dużych prędkościach nawet zerknięcie w lusterka, by sprawdzić czy nic nie nadjeżdża z tyłu, może być niebezpieczne. Dlatego firma Skully Helmets stworzyła specjalny kask.

Skully P1, to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie systemów zapewniających bezpieczeństwo motocyklistom. Jest to wytrzymały kask, w którego osłonę wbudowano niewielki wyświetlacz, zintegrowany z kamerą umieszczoną w tylnej części. Kamera zapewniająca 180 stopniowy zakres widzenia, pełni rolę bardzo funkcjonalnego lusterka wstecznego. Znacznie bezpieczniejszego od tradycyjnych lusterek, ponieważ przekaz jest cały czas w naszym polu widzenia, a wiec nie musimy odrywać wzroku od drogi.

Oczywiście to nie jedyna zaleta nowego kasku. Wbudowano w niego także system elektroniczny, pozwalający sparować go za naszym smartfonem i zyskać w ten sposób możliwość głosowego sterowania połączeniami telefonicznymi, muzyką, oraz systemem nawigacji. Dane z niego, wyświetlane są niczym w myśliwcach, a system działa tak, że motocyklista ma wrażenie, iż znajdują się sześć metrów przed jego oczami.

Kask ma wbudowaną baterię zasilającą elektronikę, która według producenta zapewnia około dziewięć godzin działania. Jego systemem operacyjnym jest Android, a producent zapewnia, że w przyszłym roku wypuści narzędzia, dzięki którym programiści będą mogli tworzyć nowe oprogramowanie.

Skully P1 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery oraz ceny.

Źródło: Skullyhelmets.com

You may also like...