Motorola One Hyper debiutuje na światowych rynkach

Amerykańska Motorola wprowadziła do sprzedaży kolejny smartfon z rodziny One. Motorola One Hyper dysponuje chowaną kamerą do selfie, dużym ekranem oraz 45 W ładowarką.

Motorola, która kilka lat temu podbiła rynek bardzo popularną serią G, od jakiegoś czasu nie może nawiązać równorzędnej walki z rywalami w średnim segmencie. Być może sytuację zmieni Motorola One Hyper, która właśnie pojawiła się na światowych rynkach, w tym także na Starym Kontynencie.

Smartfon jest przedstawicielem średniego segmentu, który cechuje całkiem niezłe wyposażenie, mogące mu zapewnić przewagę nad konkurencją. Urządzenie przede wszystkim posiada całkiem sporych rozmiarów ekran, który nazywa się Total Vision i ma przekątną 6,5″. Wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+ posiada matrycę IPS gwarantującą duże nasycenie kolorów oraz szerokie kąty widzenia. Jego proporcje wynoszą 19:9, a zajmuje on aż 90 procent powierzchni przedniego panelu.

64 MP aparat wykona świetne zdjęcia nocne

Producent nie zdecydował się jednak na zintegrowanie z nim czytnika odcisków palców, który standardowo znajduje się na tylnym panelu. Co ciekawe, pełni on dodatkową funkcję diody powiadomień, informując o oczekującej wiadomości.

Sercem smartfona jest Snapdragon 675 znany z innych modeli tego producenta, który współpracuje z 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Można ją naturalnie rozszerzyć kartą microSD do aż 1 TB. Pamiętajmy jednak, że wówczas nie będziemy mogli skorzystać z drugiej karty SIM.

Motorola One Hyper

Smartfon wyposażono w podwójny aparat tylny składający się z 64 MP sensora Quad Bayer. Sensor ma 1/1.7”, zaś rozmiar pikseli wynosi 0.8µm, a wspiera go laserowy autofokus. Drugi ma 8 MP i połączono go z szerokokątną soczewką o 118-stopniowym polu widzenia. Oprócz robienia zdjęć, aparat nagra nam również wideo w 4K/30 fps lub 1080p/60 fps. Natomiast funkcja Night Vision zadba o jakość zdjęć wykonywanych w nocy.

Motorola One Hyper

Przednia kamera ma 32 MP i znajduje się w wysuwanym module. Tu również zastosowano technologię Quad Pixel, która łączy cztery piksele w jeden większy, zapewniając znacznie większą ilość detali.

Motorola One Hyper

Smartfon posiada 4000 mAh baterię współpracującą z 45 W technologią ładowania Hyper Charging. Niestety sama ładowarka jest opcjonalna i trzeba ją dokupić, gdyż nie znajduje się w pudełku. Z telefonem dostaniemy natomiast 27 W ładowarkę. Systemem operacyjnym tego modelu jest Android 10.

Motorola One Hyper jest już dostępna w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej oraz wybranych krajach europejskich. W USA telefon kosztuje 400 dolarów.

Źródło

You may also like...